29 Temmuz 2013 Pazartesi

Direksiyon sınavında yeni sistem

Direksiyon sınavında dikkat edilmesi gereken noktalar neler?

Yeni düzenlemeyle direksiyon sınavlara daha zor hale getirildi. Artık sürücü adaylarından daha fazla şeyi gerine getirmesi isteniyor. İşte sınav taktikleri:

1) Sürücü kursunun dediği saatte mutlaka sınav yerinde olun. Ancak çeşitli nedenlerle sıranız aksayabilir, uzun zaman bekleyebilirsiniz. Yanınıza su ve yiyecek bir şeyler almanız aç kalmanızı önleyebilir.

2) YENİ PUANLAMA SİSTEMİ adayların aleyhine olarak değiştirildi. Eskiden sürücü adayı hata yaptıkça puan düşürülüyordu. Yeni yönetmelik ile TEK BİR HATA BİLE sınavdan kalmanıza neden olabilir. Örneğin, direksiyona geçince emniyet kemerini takmayan aday sınavı araba hareket etmeden sona ermiş sayılacak.

3) Öncelikle bu sınavda rezil olmak, 'benim hakkımda ne derler' demek diye bir şey yok. Sınav denetçileri daha önce binlerce sürücü adayının sınavına girdi. Yolun ortasında otomobili bırakıp gidenlerle bile karşılaşmış insanlar. Bu nedenle heyecan yapmaya gerek yok.

4) Direksiyona oturunca emniyet kemeri - koltuk ayarı - aynalar ayarı sırasını takip edin. Birini bile yapmazsanız sınavdan kalırsınız

5) Aracı çalıştırma yöntem ve kurallarına uyulmuyorsa sınavdan kalınıyor.

6) Park etme, geri geri gitme ve dik bi yerde dur-kalk yapmada yetersiz bulunan adaylar sınavdan kalacak.

3 yorum:

  1. Aslı...... Bu sistem çok saçma hatasız kul olmaz neyapmaya çalışıyorlar

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. ESKIDEN ALMAK KOLAYDI EVET SUAN BILE TRAFIKTE EHLIYETI OLAN VE 1 TEK BILE HATA YAPMAYAN INSAN EVLADI GOSTERSINLER SACMA IS YAPIYORLAR YAZIK GUNAH . .

      Sil